Трохи про поведінку дітей в авто

Всі без винятку батьки хочуть, щоб їхні чада спокійно їхали сидячи в дитячому автокріслі, протягом всієї поїздки. Тільки ось малюки не завжди з цим згодні, особливо, якщо поїздка тривала. У кожному віці є так звані «кризи». Буквально з року дітки вже відчувають себе дуже незалежними і всіляко випробовують терпіння дорослих, вчиняють так як їм заманеться. І автокрісло - це як раз таке «правило», створене батьками, яке дуже хочеться порушити. Хочеться під час поїздки розстебнути паски автокрісла, хочеться вилізти з автокрісла, хочеться залізти на переднє сидіння... і ще багато чого хочеться, що забороняють дорослі. Тому батькам доводиться весь час щось вигадувати, щоб чимось зайняти свою дитину в поїздках, якщо вона не спить. Найчастіше дорослим вдається повернути дитину в автокрісло і вона перестає вередувати. Але так теж трапляється не завжди. Деякі малюки, особливо ті, які вже встигли поїздити без дитячого автокрісла, зовсім відмовляються сідати в крісло для автомобіля. Тому фахівці рекомендують дотримуватись деяких правил, щоб уникнути постійних сварок з дитиною.

  1. Рекомендація перша. Дитина повинна знати, що без автокрісла поїздка не відбудеться. Ніколи. Якщо ви хоч раз поступитесь, дитина буде часто намагатися повторити цю ситуацію і їхати без атвокрісла. Це не повинно виглядати, як ультиматум, але ви завжди повинні пам'ятати про безпеку вашого малюка.
  2. Рекомендація друга. Перебуваючи в дитячому автомобільному автокріслі, дитина повинна бути пристебнута внутрішніми ременями таким чином, щоб у неї не було можливості нахилятися вперед або звільняти плечики. Але і занадто туго затягувати ремені теж не варто, вони можуть тиснути або натирати.
  3. Рекомендація третя. Якщо під час поїздки малюк виліз зі свого автокрісла і геть відмовляється сідати назад, будьте так само категоричні. Зупиніть машину в найближчому дозволеному місці і не рухайтеся далі, доки дитина не повернеться в своє автокрісло. Через пару-трійку таких випадків дитина зрозуміє, що поїздка без автокрісла неможлива.
  4. Рекомендація четверта. Перераховані вище правила повинні виконувати всі без винятку дорослі, які возять дитину в автомобілі (бабусі, дідусі, тітки, дядьки, хресні і т.п.).
  5. Рекомендація п'ята. Кожного разу, коли ваш малюк провів поїздку спокійно і без капризів, обов'язково похваліть його за це. Обов'язково зверніть увагу дитини на те, що ви помітили і оцінили її приємну поведінку.
  6. Рекомендація шоста. Якщо у Вам передує тривала поїздка, не розраховуйте на те, що дитина буде спати всю дорогу в дитячому автокріслі. Намагайтесь заздалегідь передбачити якісь розваги для малюка в дорозі. Так ви зможете захопити його увагу і мінімізувати ймовірність істерики.
  7. Рекомендація сьома. Намагайтесь завжди тримати в машині якісь іграшки чи книжечки. На випадок раптової поїздки вони допоможуть вам розважити малюка в дорозі.
  8. Рекомендація восьма. Якщо все ж потрібно їхати, а в машині не виявилося іграшок, або вони вже набридли малюкові, звертайте його увагу на предмети за вікном, розповідайте казки або увімкніть аудіо-казку, співайте разом, плескайте в долоньки, грайте пальчиками.
  9. Рекомендація дев'ята. У разі довгих поїздок, краще робити більше зупинок. Це дасть можливість розім'ятися і вам, і вашому малюкові.